KLAUSIMAI PADEDANTYS ĮVERTINTI SAVIŽUDYBĖS RIZIKĄ

Rugsėjo 10 dieną buvo minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti išeičių užkiršti tam kelią. Savižudybė - sukrečiantis ir dažnai sunkiai suprantamas įvykis. Nusižudžius žmogui, pirmiausia natūraliai kyla klausimas – kodėl? Priežasčių, kodėl jie taip daro yra daug, tad vienos aiškios išskirti negalima, tačiau dažniausiai... už jų slepiasi stiprūs jausmai: didelis vidinis skausmas, vienišumas, beviltiškumas, neapykanta sau ar aplinkiniui pasauliui, bejėgiškumo jausmas.

Klausimai padedantys įvertinti savižudybės riziką :
Ar kada nors jauteisi taip (galvojai), kad gyventi neverta? (Galima daugiau klausimų: Ar tau liūdna? Ar jautiesi niekam nereikalingas (a)?
Ar galvojai apie savižudybę?
Ar manai, kad galėtumei nusižudyti ar tyčia susižaloti?

Jei į bent vieną iš šių klausimų atsakoma teigiamai, laikoma, kad yra rizika, kad asmuo gali nusižudyti, ar atlikti savižalos aktą

Nežinai kur kreiptis ?
Kreipkis į jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinacinį centrą, kuris įsikūręs Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, arba jo padalinius Priekulėje ir Veiviržėnuose. Paslaugos nemokamos ir konfidencialios.

JPSPP koordinacinio centro padalinių kontaktai:
Klaipėdos g. 11, Gargždai
Klaipėdos g. 4-2, Priekulė
Šermukšnių g. 3, Veiviržėnai
Informacija el. paštu : e.meskauskyte@visuomenėssveikata.lt
Informacija telefonu : 865574458

Grįžti į viršų