padekit

Išmokime klausytis. Gal taip išsaugosime žmogų…

Savižudybė – viena iš svarbiausių pasaulio visuomenės problemų. sudėtinga problema, kuri neturi kokios nors vienintelės priežasties ar paaiškinimo. Ją dažniausiai sukelia biologinių, genetinių, psichologinių, kultūrinių bei aplinkos veiksnių visuma. Sunku paaiškinti, kodėl vienas žmogus žudosi, o štai kitas, atsidūręs panašioje ar net blogesnėje padėtyje, to nedaro. Daugumos savižudybių - galima išvengti.

glaukoma eye doctor plus smallGlaukoma – klastinga liga

Glaukoma – tai liga, nuo kurios kenčia milijonai žmonių, tai antra pagal dažnumą aklumo priežastis pasaulyje. Tai – lėtinė akių liga, kurios laiku nediagnozavus ir nepradėjus gydyti, galima apakti. Apakimas glaukomos atveju yra neišgydomas, nes liga pažeidžia regos nervą ir tinklainės nervines ląsteles. Susirgus glaukoma, pamažu siaurėja akiplotis, darosi sunku orientuotis aplinkoje, nes matymas tampa tarsi “pro vamzdį”. Glaukoma neužkrečiama, tačiau gali būti paveldima. Šia liga dažniau serga vyresni asmenys, kuriems daugiau nei 40 metų amžiaus, tačiau sirgti glaukoma gali ir vaikai.

Sergamumas onkologinėmis ligomis Lietuvoje grėsmingai didėja.Priešinės liaukos (prostatos) vėžys yra dažniausia vyrų onkologinė liga, nuo kurios mūsų šalyje kasmet miršta daugiau nei pusė tūkstančio vyrų. Sergamumas prostatos piktybiniais navikais sparčiai auga ne tik šalyje, bet ir Klaipėdos rajone: 2008 m. priešinės liaukos piktybiniais navikais Lietuvoje sirgo 8 iš tūkstančio, Klaipėdos rajone – 7 vyrai, kai tuo tarpu 2001 m. šia liga šalyje sirgo tik du, o Klaipėdos rajone tik vienas iš tūkstančio vyrų. 2008 m. prostatos vėžio diagnozę išgirdo 45 vyresni nei 45 metų amžiaus Klaipėdos rajono gyventojai. 2007 m. prostatos vėžys nusinešė 6 Klaipėdos rajono vyrų gyvybes.

Grįžti į viršų