Paskaitos ,,Gera sveikata – ilgesnis gyvenimas“ metu visuomenės sveikatos specialistė Rima Leonauskienė suteikė žinių ir diskutavo apie griuvimo priežastis ir profilaktikos priemones.

Senjorams buvo perteiktos žinios šiomis temomis:

  • Bendri su amžiumi susiję pakitimai.
  • Griuvimo priežastis ir pasekmes ir griuvimo profilaktiką.
  • Kodėl griūti – blogai?
  • Griuvimo priežastys.
  • Griuvimo profilaktika.
  • Pirmoji pagalba susižeidu.
  • Kaip vyresniame amžiuje nepulti į depresiją ir džiaugtis gyvenimu?    

senjorai

2018 m. vasario 12 d. Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure svečiavosi Paslūžmio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai. Užsiėmimą vedė visuomenės sveikatos specialistė Rima Leonauskienė. Šio užsiėmimo metu mokiniams suteikti žinių ir įgūdžių, padėsiančių priimti teisingus sprendimus ir imtis užtikrintų veiksmų krizinėje situacijoje siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę. Vyko praktiniai užsiėmimai, kuriuose mokiniai mokėsi teorines žinias pritaikyti įvairiose praktinėse situacijose. Mokyti įveikti psichologinį barjerą. Gavo žinių apie pirmosios pagalbos teikimo svarbą, apie pirmosios pagalbos teikimą kraujavimo, sumušimo, apalpimo, užspringimo atvejais. Sužinojo gaivinimo algoritmą ir mokėsi gaivinimo technikos.

Mes visuomenės sveikatos specialistai džiaugiamės kad vis daugiau žmonių nori išmokti ir atnaujinti pirmosios pagalbos teikimo įgūdžius. Visi privalo mokėti teikti pirmąją pagalbą. Jūs – mama, tėtis, mokytojas, draugas – galite būti vienintelis „gyvybės šaltinis“ kol atvyks profesionalioji medicinos pagalba.

Kodėl taip svarbu mokėti teikti pirmąją pagalbą?

□ Kai sustoja širdis, smegenys negauna deguonies ir ima mirti per 4 min.

□ Greitoji pagalba gali užtrukti ilgiau, o jai atvykus – būti per vėlu.

□ Gyvybę per šį laiką išgelbėti gali teisingai atliekamas gaivinimas.

□ Todėl pirmosios minutės po širdies sustojimo vadinamos ,,auksinėmis“.

dirbtinis kvepavimas

„Vaikystė šešėlyje“ yra Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento ir asociacijos „Mentor Lietuva“ vykdoma socialinė kampanija, kuria siekiama didinti visuomenės susirūpinimą dėl alkoholio vartojimo šeimoje kylančių sunkumų. Europa laikoma žemynu, turinčiu didžiausią alkoholio vartojimo lygį ir su tuo susijusias pasekmes.
Siekiant geriau suprasti šios problemos mąstą, Lietuvoje pradedama vykdyti asmenų nuo 18 metų apklausa. Maloniai kviečiame anonimiškai dalyvauti ir atsakyti į anketos klausimus: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfA0eto37nK7_E-gIs4gDVrJCUYmq1ObuZ81DYe2ScLLjTOkQ/viewform

vaikystes sesely

Puslapis 1 iš 17

Grįžti į viršų